Güncel
Anasayfa / Dijon Basket / Dijon – Le Mans Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 2 Mayıs 2017

Dijon – Le Mans Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 2 Mayıs 2017

Dijon - Le Mans Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 2 Mayıs 2017
Dijon – Le Mans Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 2 Mayıs 2017

2 Mayıs Salı günü saat 21:30’da başlayacak Fransa ProA mücadelesinde düşme potasından uzak kalmaya çalışan Dijon ligin orta şekerli takımlarından biri olan Le Mans‘ı ağırlayacak.

En iyi bürolardan biri olan Bets10’da deplasman takımı lehine 6.5 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 142.5 olarak set edilmiş. İddaada 785 koduyla açılan maçta deplasman takımı lehine 6.5 handikap belirlenirken toplam sayı limit de 145.5 olarak set edilmiş.

DIJON düşme potasından kaçıyor

Koç Legname’nin ekibi 10 galibiyetli Toulon ile birlikte 14.sıradalar ve düşme potasından sadece 2 galibiyet yukarıdalar. Bitime 5 maç kala artık çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Son 4 maçlarından da galibiyet çıkaramadılar ve hiç iyi durumda değiller. Tecrübeli oyun kurucu David Holston ile genç forvet Isaiah Miles takımın en önemli silahları konumundalar. Ortalama 73 sayı atabilen Dijon ligin en kötü hücum takımlarından biri, bu alanda 14.sıradalar. İşin savunma tarafında ise orta şekerli takımlardan biriler, maç başına 75 sayı görüyorlar potalarında. Evlerinde oynadıkları son 4 maçtan 3 tanesinde 70 sayıyı geçemediler.

LE MANS biraz daha rahat

Le Mans koç Kunter’in ayrılmasının ardından koç Menard yönetiminde play-off yarışından tamamen koptu. 11 galibiyetli Cholet ile birlikte 12.sıradalar ve play-off resminden 4 maç düşme potasından ise 3 maç uzaktalar. Son maçlarda onlar da bu maçtaki rakipleri gibi pek iyi bir grafik çizmediler, 5 maçtan da galibiyet çıkaramadılar. İki Amerikalı Ryan Pearson ile TED Kolejliler’den sezon ortası transfer edilen Shannon Shorter takımın ön plana çıkan hücum silahları. Pro A maçlarında ortalama 70 sayı gönderiyorlar rakip potalara ve ligin en kötü hücum takımlarından biriler, bu alanda 17.sıradalar. Savunmada ise sert ve disiplinli bir takımlar, ortalama 75 sayı görüyorlar potalarında. Son 3 maçlarında da 70 sayıdan fazla atamadılar.

Ligin iki vasat hücum takımının mücadelesinde işin içine bir de sıralamadaki rekabet girince şimdiye kadar savunma ile ayakta kalmaya çalışan takımların bu konuda daha da sıkı davranacaklarını düşünüyorum. Düşük tempoda ve sert bir maç bizleri bekliyor. Alt seçeneği de bize göz kırpıyor.

Dijon – Le Mans İddaa Tahmini

İddaa Oranı: Alt (145.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Alt (142.5) / 1.89

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Türkiye Slovakya Maçı İddaa Tahmini 24.6.2017

Türkiye Slovakya Maçı İddaa Tahmini 24.6.2017

Türkiye ve Slovakya kadın basketbol milli takımları Çekya’daki 2017 Eurobasket Kadınlar Basketbol Şampiyonası‘nda bir kez …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir