Güncel
Anasayfa / ICL Manresa / Manresa – Zaragoza Maçı İddaa Tahmini 10 Mayıs 2017

Manresa – Zaragoza Maçı İddaa Tahmini 10 Mayıs 2017

Manresa - Zaragoza Maçı İddaa Tahmini 10 Mayıs 2017
Manresa – Zaragoza Maçı İddaa Tahmini 10 Mayıs 2017

Önümüzdeki sezon Liga Endesa‘da olmayacak olan Manresa 10 Mayıs Çarşamba günü saat 21:30’da düşme potasından uzak durmaya çalışan Zaragoza‘yı ağırlayacak.

Her zaman olduğu gibi öncelikle baremlere bir göz atalım. En iyi bürolardan biri olan Bets10‘da ev sahibi takım lehine 4.5 handikap açılmışken toplam sayı limiti de 161.0 olarak set edilmiş. İddaa‘da 810 koduyla açılan maçta ev sahibi takım lehine 3.5 handikap set edilirken toplam sayı limiti de 160.5 olarak set edilmiş.

MANRESA veda etti

Düşmesi kesinleşen Manresa artık kalan 2 maça sadece prestij amaçlı çıkacak. Zaten son haftalarda da bunun sinyallerini vermiş, savunmayı tamamen boşlayarak hücuma ve bireysel performanslara dayalı bir basketbol ortaya koymaya başlamışlardı. İspanyol forvet Pere Tomas, Amerikalı kanat kanat oyuncusu Scott Suggs ve Brezilya asıllı Amerikalı oyun kurucu Scott Machado önümüzdeki sezon Liga Endesa takımlarından birine kapak atabilecek isimler olarak ön plana çıktılar son haftalarda. Oyunun iki alanında da ligin en kötü takımlarından biri Manresa beklendiği gibi. Hücumda ortalama 74 sayı atıyorlar ve savunmada da potalarında 87 sayı görüyorlar. Son haftalarda ise bu ortalamaların çok daha üstünde, bol skorlu maçlar izletiyorlar bizlere. Son 12 maçlarında da 160 sayı baremi geçildi.

ZARAGOZA düşme adaylarından

Koç Guil’in ekibi Zaragoza 9 galibiyetle düşme potasındaki Real Betis’in hemen 1 maç üstündeler. Dikkatli olmazlarsa kalan 2 maçta kendilerini Liga Endesa‘ya veda ederken bulabilirler. Ancak son haftalarda bunun pek farkında değiller ve 7 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabildiler. İspanyol oyun kurucu Tomas Bellas takımın beyni. İki pota altı oyuncusu Sırp Stevan Jelovac ile Hollandalı Henk Norel takımın hücumdaki en değerli silahları oldular son maçlarda. Hücumda ligin vasat takımlarından biri Zaragoza, ortalama 79 sayı bulabiliyorlar. Savunmada da aynı şekilde kötü durumdalar maç başına 84 sayı yiyorlar. Son maçlarda da bu istatistiklerini doğruladılar hatta üstüne de çıktılar. 4 maçtan 3 tanesinde 160 sayı limiti aşıldı.

Manresa – Zaragoza İddaa Tahmini

Liga Endesa‘nın zayıf takımlarından ikisinin mücadelesinde savunmaların ön planda olduğunu düşünmek bence hayal olur. Bununla birlikte son maçlarda iki takım da hücumda sorun yaşamadılar ve rahat skor bulmaya başladılar. Bu maçta da limiti sorun yaşamadan aşacaklarını düşünüyorum.

İddaa Oranı: ÜST (160.5) / 1.70

Bets10 Oranı: ÜST (161.0) / 1.92

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Türkiye Slovakya Maçı İddaa Tahmini 24.6.2017

Türkiye Slovakya Maçı İddaa Tahmini 24.6.2017

Türkiye ve Slovakya kadın basketbol milli takımları Çekya’daki 2017 Eurobasket Kadınlar Basketbol Şampiyonası‘nda bir kez …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir