Anasayfa / İddaa Tahminleri / Northwestern Wildcats Vanderbilt Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 16 Mart 2017

Northwestern Wildcats Vanderbilt Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 16 Mart 2017

16 Mart Perşembe günü saat 23:30’da başlayacak NCAA March Madness mücadelesinde Northwestern Wildcats Vanderbilt’i ağırlıyor. Yurtdışında ev sahibi takım lehine 1.5 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 130.0 olarak set edilmiş. İddaa’da 961 kodu ile açılan maçta ev sahibi takım lehine 1.5 handikap barem açılmış ve toplam sayı limiti de 130.5 olarak belirlenmiş.

Northwestern B10 konferansını 8 galibiyetle 9.sırada tamamlayabildi. Koç Collins’in hücum anlamında NCAA’in en sınırlı takımlarından biri. Maç başına sadece 71 sayı bulabiliyorlar. Takımın oyun kurucusu McIntosh aynı zamanda takımın en önemli skor opsiyonu, maç başına 14.4 sayı ve 5.2 asist ile oynuyor. Kanat oyuncusu Lindsey ise takımın jokeri, maç başına 14.2 sayı 3.8 ribaund 2.3 asist ile oynuyor. Savunma tarafında ise NCAA’in en değerli takımlarından biri Northwestern, maç başına 66 sayı görüyorlar potalarında. McIntosh’un liderliğinde hücumda biraz daha düzen basketbolunu tercih ediyorlar. Boyalı alanda etkili bir silahları yok ve ribaundlarda sıkıntı çeken bir takımlar.

SEC konferansında 10 galibiyetle 7.sırada sezonu tamamlayan Vanderbilt koç Drew yönetiminde son maçlarda etkili bir performans göstermişti ve 5 maçtan 4 galibiyet çıkarmayı başarmışlardı. Ortalama 71 sayı bulabiliyorlar ve bu maçtaki rakipleri gibi bu alanda NCAA’in vasat takımlarından biri Vanderbilt. Bir çok takımın aksine hücumda iç-dış dengesini sağlayabiliyorlar. Fisher-Davis etkili bir dış oyuncu, maç başına 13.6 sayı buluyor ve %37.2 gibi dikkat çekici bir 3 sayı yüzdesine sahip. Boyalı alanda da 2.16’lık Kornet lüksüne sahipler, maç başına 13.2 sayı ile oynuyor dev pivot. Ancak Kornet ve Roberson dışında takımın geri kalanı ribaundlara pek konsantre değil ve bu anlamda zorlandıklarını söyleyebiliriz. Vanderbilt etkili bir dış şut takımı, %37.7 ortalamaya sahipler ki Lachance %49.3 (68/138) gibi harika bir yüzdeye sahip. Savunmada ise onlar da rakipleri gibi sert bir takımlar maç başına 68 sayı görüyorlar potalarında.

Özünde iki takım da sert savunma yapıyor ve rakiplerini kolaylıkla 70 sayının altında tutabiliyorlar. Denk güçlerin mücadelesinde kazanan takımının 70-75 bandında kalacağını ve kaybedenin de 70 sayı civarlarında skor bulabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle açılan düşük handikapı değerlendirip üst seçeneğine yönelmeyi tercih ediyorum.

İddaa Oranı: Üst (130.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Üst (130.0) / 1.87

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Philadelphia - Utah Jazz İddaa Tahmini 21.11.17

Philadelphia – Utah Jazz İddaa Tahmini 21.11.17

NBA’de bu sezon maçlarında sürekli ilginç hikayelerin oluştuğu Philadelphia Sixers, Utah Jazz’ı yenerek Golden State …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir