Anasayfa / İddaa Tahminleri / Rethymno Kolossos Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 20 Nisan 2017

Rethymno Kolossos Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 20 Nisan 2017

20 Nisan Perşembe günü saat 17:00’de başlayacak Yunan ligi mücadelesinde ligin iki orta şekerli takımı karşılaşırken 6.sıradaki Rethymno, 7.sıradaki Kolossos’u ağırlayacak. En iyi bürolardan biri olan Bets10’da deplasman takımı lehine 4.0 handikap açılırken toplam sayı limiti ise 145.0 olarak set edilmiş. İddaada 798 koduyla açılan maçta ise deplasman takımı lehine 4.5 handikap belirlenmişken toplam sayı limiti ise 148.5 olarak set edilmiş.

Koç Vetoulas’ın ekibi Yunan liginde normal sezonu 13 galibiyet ve averajla 6.sırada tamamlamışlardı. Evlerinde bu sezon etkili bir performans sergilediler, 13 maçtan 9 galibiyet çıkardılar. Amerikalı oyuncular Fitzpatrick, Arnold ve Talton takımın temel taşları durumundalar. Yunan forvet Haralampos da takımın istikrarlı ve tecrübeli isimlerinden biri. Bu sezon maç başına 75 sayı atıyorlar ve 6.sıradalar. İşin savunma tarafında ise potalarında 77 sayı görüyorlar ve bu alanda ligin vasat takımlarından biriler. Son 4 lig maçlarından 3 tanesinde de 148.5 sayı barajı geçilemedi ki kalan bir maç da Panathinaikos’a karşıydı zaten. 

Koç Likogiannis’in ekibi Yunan liginde normal sezonu 13 galibiyetle ve averajla bu maçtaki rakiplerinin ardından 7.sırada tamamlamışlardı. Bu sezon deplasmanda vasat bir performans sergilediler, 13 maçtan sadece 4 galibiyet çıkarabildiler. Takımın 3 Amerikalısı Reddic, Hall ve Releford hücumda yükü taşıyan isimler olarak ön plana çıkıyorlar. Ancak hücumda vasat bir takımlar, bu 3 isim de istikrarsız ve genel de bir tanesi maçlarda ortadan kayboluyor, üçü birden efektif olamıyorlar top paylaşımından dolayı. Maç başına 72 sayı bulabiliyorlar ama buna karşın etkili savunma yaptıklarını söyleyebiliriz. Ortalama 73 sayı yiyorlar ve bu alanda 5.sıradalar. Son 3 maçlarından iki tanesinde 148.5 baremi aşılmadı ki aşılan maç da güçlü AEK karşısındaydı.

Ligin iki orta şekerli ve hücum potansiyelleri sınırlı takımının mücadelesinde sertliğin artı savunmaların ön plana çıkacağını, maçın stresinin de etkisiyle zaten vasat olan skorer oyuncuların ellerinin titreyeceğini düşünüyorum. Bu nedenle önerim alt seçeneği olacak.

İddaa Oranı: Alt (148.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Alt (145.0) / 1.83

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Philadelphia - Utah Jazz İddaa Tahmini 21.11.17

Philadelphia – Utah Jazz İddaa Tahmini 21.11.17

NBA’de bu sezon maçlarında sürekli ilginç hikayelerin oluştuğu Philadelphia Sixers, Utah Jazz’ı yenerek Golden State …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir