Anasayfa / Bayern München / Unicaja Malaga Bayern Munich Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 3 Mart 2017

Unicaja Malaga Bayern Munich Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 3 Mart 2017

3 Mart Cuma günü Eurocup Çeyrek final 2. maçında İspanyol temsilcisi Unicaja Malaga ilk maçta yenildiği Alman temsilcisi Bayern Munich’i ağırlıyor. Saat 22:45’de başlayacak maçta İddaa için deplasman takımı lehine 4.5 handikap açılmış ve toplam sayı limiti de 157.5 olarak set edilmişYurtdışında ise deplasman takımı Unicaja Malaga lehine 4.5 handikap açılmış ve toplam sayı baremi ise 157 olarak belirlenmiş.

Koç Plaza’nın ekibi işin hücum tarafında boyalı alanı maç boyu iyi kullandı ve Brooks ile Musli toplamda 29 sayılık bir katkı koydular ortaya. Ama kısalar bu maçta sınıfta kaldı İspanyol temsilcisinde. Hem Bayern kısalarının yay gerisindeki etkinliğine çare bulamadılar hem de sert penetre savunması karşısında başta Nedovic kendisinden beklenen üretimi, yaratıcılığı sağlayamadılar. Smith ve Fogg benchten gelip biraz hareket yaratmış olsa da yeterli olmadı. Yay gerisinden de sadece 6/19 isabetle oynayan Malaga hücumda alternatif yaratabilmek adına tempoyu da arttırınce Bayern’in ekmeğine yağ sürdü. 

Tempo bulan ve açık alanda koşma fırsatı yakalayan Alman temsilcisi atletik kısaları ile sonuca gitti. Redding ve Lucic’in toplamda bulduğu 24 sayı maçın x-faktörlerinden biriydi. Özellikle Redding yay gerisinden bulduğu 3/3 isabetle bana göre maçın adamıydı. Ayrıca Malaga’nın boyalı alan savunmasındaki zaafını da çok iyi değerlendirdiler. Zirbes ve Booker toplamda 27 sayı bıraktı İspanyolların potasına. Ayrıca Kleber ve Johnson’ın  da ribaundlara sağladığı katkı ile beraber bu alanda da üstünlüğü kurdular. Hücumda herşeyin yolunda gittiği Bayern sezon ortalaması olan 83 sayıyı geçerek 91 sayı bulmayı başardı.

Malaga bu Eurocup sezonunda normalde maç başına 77 sayı görüyor sadece potasında ve bu alanda en iyi 4.takım. Kendi sahalarında kısalar üzerindeki baskıyı arttırarak daha sert bir savunma yapacaklarını ve tempoyu da kontrol ederek Bayern’i düşük skorlarda tutacaklarını düşünüyorum. Bu nedenle önerim ilk maçın aksine alt seçeneği olacak, sert bir maç bizi bekliyor.

ALT 157.0 / 1.87 (bets10)

ALT 157.5 / 1.70 (iddaa)

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol Panorama (20.11.17)

Basketbol Panorama (20.11.17)

Bir Basketbol Panorama‘da da daha sizlerle beraberiz. Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki en değerli üç kupasındaki, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir